
FC Oegstgeest wint topper
SportAfgelopen zaterdag de thuiswedstrijd van FC Oegstgeest tegen het als tweede geplaatste SJZ. Met een mogelijk kampioenschap op het spel gingen beide teams voor de winst. Vrij snel in de eerste helft kwam FC Oegstgeest al tot scoren en die voorsprong hebben ze ondanks aandringen van SJZ niet meer afgestaan. Het scoreverloop was 1-0, 2-0, 2-1, 3-1 en eindstand 3-2.
Een wedstrijd tussen de nummer 1 en 2, 1000 man publiek en een zonovergoten voetbalcomplex. Alle ingrediënten voor een gezellige, spannende voetbalwedstrijd. En dat werd het ook zeker. Het was een open wedstrijd met kansen aan beide zijden, alle twee gingen ze immers voor de winst.
Qua aantal kansen was FC Oegstgeest in het voordeel. In de 12de minuut kreeg Milan Bremmer een prachtige steekpass van Thijs de Roy van Zuydewijn die hij foutloos diagonaal in de linker hoek plaatste, 1-0.
Later zou diezelfde Milan de 2-0 maken via een afstandschot.
Tijdens de wedstrijd bracht FC Oegstgeest zichzelf af en toe onnodig in de problemen. Dat kon dan tot gevaarlijke situaties leiden voor FC Oegstgeest. Zo werd na een half uur door slecht uitverdedigen keeper Aron Wijsman omspeelt en moest een speler op de doellijn redding brengen.
Naarmate de eerste helft vorderde, kreeg FC Oegstgeest steeds meer grip op de wedstrijd.
Op slag van rust nog een geweldig uitgespeelde aanval. Hier waren Marc Langeveld, Thijs de Roy van Zuydewijn en Huig van Duijn de hoofdrolspelers. Het resulterende schot van Huig van Duijn ging net naast.
Een kleine tien minuten in de tweede helft bracht SJZ de score op 2-1. FC Oegstgeest had hier enkele minuten later al een antwoord op. Marc Langeveld bediende Thijs de Roy van Zuydewijn op de achterlijn van een prima voorzet, die vervolgens goed werd afgemaakt. Het verschil was dus weer twee punten (3-1).
Maar ook nu kwam SJZ weer terug in de wedstrijd, met nog ongeveer tien minuten te spelen was de stand 3-2. De spanning was dus weer terug.
In de resterende tijd kreeg FC Oegstgeest kans op kans om de wedstrijd echt in het slot te gooien. Maar de uitmuntend keepende doelverdediger, Siep de Vries, van SJZ verhinderde dit keer op keer.
De winst was binnen voor FC Oegstgeest (3-2).
Komende week speelt FC Oegstgeest opnieuw thuis, nu tegen NSV’46 (14.30 uur).


















