
Bespiegelingen • Het Dorpsfeest wordt een traditie en deelname van kerken ook
AlgemeenHet is een dorre tijd voor politieke beschouwingen. Het raadhuis laat niet van zich horen. Het nieuwe college zal aan het inslingeren zijn en de begroting voor volgend jaar moet worden voorbereid. Met misschien een lastenverhoging? Daarover binnenkort vast meer. Nu is het het dorp zelf, dat volop bruist. Met in het afgelopen weekend het Dorpsfeest als topper.
Vorig jaar was de eerste editie van het Dorpsfeest Oegstgeest. De initiatiefnemers Ivonne en Mitchell gingen het avontuur aan. Hun argument klonk toen wat mager; de meeste omliggende dorpen vieren jaarlijks een eigen feest, maar Oegstgeest heeft er geen. Hun drive was er niet minder om. Het Dorpsfeest moest gaan bijdragen aan het gezamenlijk dorpsgevoel. Ze werkten dat uit naar een opzet, dat allerlei mensen, activiteiten en organisaties in het dorp een podium kregen. Zo werd het Feest een veelkleurig geheel. Een weekend lang. Die aanpak is dit jaar ook doorgezet.
Het afgelopen weekend bood het Dorpsfeest weer een breed scala aan activiteiten. Te veel om op te noemen. Met vooral ’s avonds inloop in de tent met muziek en een hapje en een drankje. Voor bezoekers veel gezelligheid en contacten. Vanwege het geluid zullen omwonenden dit misschien minder gewaardeerd hebben, maar hopelijk was twee avonden te overzien. Zo bood het Feest een staalkaart van energie in ons dorp. Al met al knap georganiseerd en geregisseerd en met veel vrijwilligers. Maar bij mij bleef er na vorig jaar nog wel iets knagen. De kerken in Oegstgeest behoren toch ook tot die staalkaart. Ook zij hebben een verhaal voor een breder publiek dan alleen direct-betrokkenen. Vorig jaar lukte het niet om een bijdrage aan het Dorpsfeest tijdig te organiseren. Maar dit jaar wel en Kerk op het Plein werd een warm succes.
Net als de avond ervoor was de tent ook op zondagochtend afgeladen vol. Met mensen van alle leeftijden. Van hele jonge kinderen tot senioren. De bijeenkomst was gevuld met muziek, zang en gesproken woord. Voor sommigen een familie-uitje en voor anderen een gelegenheid om contacten te leggen en te onderhouden, om te leren en te ontmoeten. Om inspiratie en energie op te doen. Helemaal in de geest van het Dorpsfeest.
In het Programmaboekje voor dit jaar schreven de organisatoren, dat Het Dorpsfeest ‘kan uitgroeien tot een traditie’. Ik hoop, dat dit ook voor Kerk op het Plein gaat gelden. Volgend jaar weer. Voor iedereen.
Pieter Hellinga
penahellinga@gmail.com

















