Kampioenen Sieb van den Brink, Tijl van den Berg, Rick Hus en Lotte Hus.
Kampioenen Sieb van den Brink, Tijl van den Berg, Rick Hus en Lotte Hus. Foto: PR

Pecos tafeltennis jeugd 1 kampioen

Sport

Pecos 1 jeugd is afgelopen zaterdag kampioen geworden in de Hoofdklasse tafeltennis West. Hiermee komt Pecos na jaren afwezigheid weer terug in de landelijke Jeugdcompetitie.

Afgelopen zaterdag, 18 april, stond de kraker tegen Combat 1 op het programma. 

Tijl van den Berg, Lotte en Rick Hus hadden genoeg aan vier van de tien punten. Dat lijkt een eenvoudige opdracht, maar de tegenstander doet zijn naam eer aan en geeft nooit op. Sieb van den Brink had in de basis gestaan, maar een onfortuinlijke val met de mountainbike hield hem aan de kant.
Met een aanvallende opstelling werd meteen de kopman van Combat door Rick verslagen. Daarna won Tijl zijn eerste enkelspel en verloor Lotte helaas net aan de hare. Een spannende 2-1 tussenstand. Het dubbelspel was dus een belangrijk punt en ging gelijk op. Na een tactische omzetting werd het toch nog binnengesleept. 3-1.
Het was vervolgens aan de pas elfjarige Tijl van den Berg om het kampioenspunt binnen te slaan. Met verzorgd spel lukte dat zelfs met ruime cijfers tegen diezelfde kopman Casper Wip. En daarmee was Pecos 1 niet meer in te halen. Uiteindelijk werd het zelfs 7-3 voor de Oegstgeester tafeltennistalenten.

Bevestiging

De eerste twee jeugdteams zijn dit seizoen kampioen geworden. Een prachtige bevestiging voor het jarenlange technisch hart van de Oegstgeester tafeltennisclub, Friso Reitsma. “Een geweldige prestatie van alle spelers die er hard voor getraind hebben, en erg leuk voor de club.’’

Uit de krant

Uit de krant