Wethouders Elfred Bus, Jan Nieuwenhuis en Melanie van Driel. | Foto's Willemien Timmers
Wethouders Elfred Bus, Jan Nieuwenhuis en Melanie van Driel. | Foto's Willemien Timmers Foto: Willemien Timmers

Nieuwe wethouders geïnstalleerd

Algemeen

Nadat in de raadsvergadering van donderdag 2 juli Tim van Tongeren en Kees Oudendijk afscheid hadden genomen van de gemeenteraad, werden de drie wethouders voor de volgende bestuursperiode, 2026-2030 geïnstalleerd. Melanie van Driel (Progressief Oegstgeest), Elfred Bus (D66) en Jan Nieuwenhuis (CDA).

Met de woorden ‘Dat verklaar en beloof ik’, luidden de drie een nieuwe periode in hun loopbaan in. Alle drie vanuit een volkomen verschillende positie.

Elfred Bus maakte al deel uit van het vorige college. Melanie van Driel, onlangs moeder geworden, was fractievoorzitter en zegde haar baan op om wethouder te worden. Jan Nieuwenhuis is al ruim de pensioengerechtigde leeftijd gepasseerd, was in een eerder college al wethouder, en voegt nog een hoofdstuk aan zijn politieke carrière toe.

Verdeling

De portefeuilleverdeling voor de komende vier jaar is als volgt:

Burgemeester Emile Jaensch: Communicatie en voorlichting, dienstverlening, integrale handhaving, integriteit, openbare orde en veiligheid, personeel en organisatie, representatie en externe betrekkingen en regiozaken. Tevens vertegenwoordigt hij Oegstgeest in het Dagelijks Bestuur van de Veiligheidsregio Hollands Midden en het VRHM Bestuurlijke Advies Commissie Weerbaarheid.

Wethouder Elfred Bus, tevens eerste locoburgemeester heeft de volgende portefeuille: Beheer en onderhoud openbare ruimte, energietransitie en netcongestie, economie, groen, natuur en biodiversiteit, ruimtelijke ordening, verkeer en mobiliteit en wonen en volkshuisvesting. Als projecten heeft hij Schiphol, het MJOP, de Centrumvisie, het Bio Science Park en Endegeest en Endegeesterstraatweg 36 onder zijn hoede.

Wethouder Melanie van Driel heeft in haar portefeuille cultuur, monumentenzorg en cultureel erfgoed, duurzaamheid, maatschappelijke ondersteuning inclusief dementie, participatie, sociale zaken en werkgelegenheid, vluchtelingen, inclusiviteit, onderwijs, dierenwelzijn, evenementenbeleid en speelbeleid. Zij gaat over de projecten: Zwembad, SOEK, Liander onderstation en Almondehoeve.

Wethouder Jan Nieuwenhuis gaat over het afvalbeleid, bedrijfsvoering en digitale zaken, financiën, jeugdzorg, grondzaken en grondexploitatie, maatschappelijk vastgoed inclusief onderwijshuisvesting (IHP) en sport en recreatie. Tevens is hij verantwoordelijk voor de projecten: Integrale investeringsagenda, nieuwbouw Leo Kannerschool en nieuwbouw Gevers-Deutz-Terweeschool.

Afbeelding
Afbeelding

Uit de krant

Uit de krant