Vier dagen lang was het gezellig druk op de Irislaan. |
Vier dagen lang was het gezellig druk op de Irislaan. | Foto: Willemien Timmers

Café Dorpskracht inspireert

Algemeen

Vrijwilligersmakelaar Ivonne Janka en sociaal makelaar Sietske Steenbergen kunnen, samen met een groot team van vrijwilligers, terugkijken op een zeer succesvolle editie van Café Dorpskracht. Door de energie van alle betrokkenen hebben veel Oegstgeestenaren opnieuw kennis kunnen maken met de mogelijkheden voor vrijwilligerswerk in ons geestdorp.

‘We hebben heel veel symbolische zaadjes geplant’

Veel bezoekers reageerden verrast op de gastvrijheid (gratis koffie en thee met lekkers van Jottem) en het enorme aanbod. “”Het is echt een openbaring hoeveel er te doen is. Doen ze dit in andere gemeenten ook?”, vraagt een enthousiaste dame van een jaar of zestig. Het antwoord is dat het initiatief om ook één of tweemaal per jaar een tastbare versie van de vrijwilligerswebsite Dorpskracht.nl te hebben, geheel en al van de vrijwilligersmakelaar komt. “We zijn een aantal jaren geleden als pop-up begonnen in een leegstaande winkel in de passage van Winkelcentrum Lange Voort, en het werkt echt”, laat Ivonne Janka (Radius) weten. “We zijn enorm dankbaar dat we dit jaar dit fijne pand aan de Irislaan mogen gebruiken.” Alle vier de dagen voelt zij zich als een vis in het water in de ‘winkel’ die door kringloopwinkel SOEK tot vrijwilligerscafé is omgetoverd. “Deze hele week is zo mooi. Dit pand is meer dan een vrijwilligerscafé. Het fungeert deze dagen als een sociaal café. Je merkt dat mensen echt behoefte hebben aan een fijne plek waar ze zomaar even een praatje kunnen maken, en ook nog eens volop geïnformeerd worden over alle organisaties die in Oegstgeest actief zijn.”

In de vier dagen dat het café open is, komen veel bezoekers langs. “Sommigen zijn gericht op zoek naar vrijwilligerswerk, en bij anderen merk je dat ze eigenlijk op zoek zijn naar sociale activiteiten. En het mooie is dat het café ook díe functie vervult. Café Dorpskracht is zoveel meer dan een muur vol vacatures. We hebben deze week symbolisch heel veel zaadjes geplant!”

De penningmeester van De Zonnebloem Oegstgeest laat zich door de vrijwilligers van Jottem nog een kopje koffie inschenken terwijl hij  in de zon aan tafel zit. “Dit café is echt een heel goed initiatief. Ook wij zijn blij dat we op deze manier weer nieuwe vrijwilligers kunnen verwelkomen.”

www.dorpskracht.nl

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Uit de krant

Uit de krant