
Belangrijke stap richting realisatie hofjeswoningen
AlgemeenOvereenkomst n Woningcorporatie WYwonen en Vereniging Oegstgeester Hofjes hebben op 25 februari een intentieovereenkomst getekend voor de realisatie van hofjeswoningen voor senioren in Oegstgeest. Samen verkennen de partijen al geruime tijd de kansen om woonprojecten voor senioren te ontwikkelen. Met deze stap onderstrepen ze hun vastberadenheid om hier een succes van te maken.
WYwonen en Oegstgeester Hofjes bundelen hun krachten
De intentieovereenkomst vormt een kader voor alle hofjes die gerealiseerd worden. Onder andere is erin geregeld dat WYwonen verantwoordelijk is voor de ontwikkeling en het beheer van de sociale huurwoningen in hofjes en de toewijzing en verhuur van die woningen. Oegstgeester Hofjes denkt mee over het ontwerp en de vereiste voorzieningen, draagt huurders voor en organiseert de dagelijkse ondersteuning. Een buurtkamer en buurttuin zijn wezenlijke voorzieningen voor elk hofjesproject. Ze zorgen voor ontmoeting en ‘in verbinding met elkaar wonen’, precies dat waar de vereniging zich sterk voor maakt. Ook over zorg zijn basisafspraken gemaakt. Hofjesbewoners kunnen daardoor langer zelfstandig blijven wonen. Per hofje worden details in een beheerovereenkomst uitgewerkt.
De ontwikkeling van woonvormen voor senioren is één van speerpunten in de prestatieafspraken die gemeente, corporatie en huurdersorganisatie met elkaar hebben gemaakt. Inmiddels zijn vijf locaties onderwerp van overleg tussen gemeente, WYwonen, Oegstgeester Hofjes, projectontwikkelaars en maatschappelijke partners. Voor de locatie Hofbrouckerpark zijn de ontwikkelingen het verst gevorderd. In december heeft de gemeenteraad de uitwerking van het plan voor de realisatie van 130 woningen goedgekeurd. Sedos is de ontwikkelaar voor dit project, WYwonen neemt hierin 38 sociale huurwoningen voor haar rekening. Deze woningen worden levensloopbestendig gebouwd en er is een buurtkamer voorzien in een van de woningen.
Samen sterk
Waar Vereniging Oegstgeester Hofjes zich inspant voor senioren op zoek naar verschillende typen woningen, richt WYwonen zich op het sociale huursegment. Om recht te doen aan de vraag wordt vaak een mix van woningen gebouwd. WYwonen zal daarin de sociale huurwoningen voor haar rekening nemen en een marktpartij de duurdere huur- en koopwoningen. Hofjesvoorzitter Guus Bannenberg en WYwonen-directeur Peter Hoogvliet zijn eensgezind: “Door samen op te trekken en onze krachten te bundelen, bereiken we het meest voor alle seniore woningzoekenden. Daar laten we geen kans voor liggen.”

















