Ondanks de hitte en het ontbreken van het wedstrijdelement waren de deelnemers fanatiek. |
Ondanks de hitte en het ontbreken van het wedstrijdelement waren de deelnemers fanatiek. | Foto: Yalisa Timmers

Iedereen wint bij de 39e Heemskerk Poldercross

Algemeen

De 39e Heemskerk Poldercross gaat de boeken in als een bijzonder mooie editie waar veel uitdagingen aan vooraf gingen. De organisatie, Rob en Rick Heemskerk voorop, moest het nodige doorstaan om zaterdag 27 juni om half acht ’s avonds te kunnen starten.

665 deelnemers beleven een fantastische avond

Omdat op vrijdag code rood gold in Zuid-Holland vanwege de hitte en enorm veel evenementen werden afgelast, was ook het doorgaan van de Heemskerk Poldercross onzeker. In overleg met de gemeente werd op vrijdagmiddag gelukkig besloten dat de mudrun door kon gaan met een aantal extra maatregelen. Zo waren er extra waterpunten, werd de route ingekort, mochten de jongste kinderen van zes en zeven jaar niet meedoen en werd het wedstrijdelement uit de poldercross gehaald.

Gelukkig bleek aan het eind van de zaterdagmiddag dat ook van onweer geen sprake zou zijn, en was de temperatuur ‘prima te doen’. “We hadden constant contact met een bevriende meteoroloog en dus wisten we op een gegeven moment zeker dat het onweer niet in de buurt van Oegstgeest zou zijn.”

Uiteindelijk beleefden 665 deelnemers een fantastische avond. De dienstdoende EHBO’ers hoefden niemand te behandelen met hitteverschijnselen.

De deelnemers werden door topsporter en triatleet Pascal Franken weggeschoten. De route bevatte vele moddersloten en liep dit jaar ook voor het eerst over Vakantiepark Koningshof in Rijnsburg. De vele vrijwilligers zorgden ervoor dat iedereen de juiste route volgde.

Als eenmaal de polder overwonnen was, moest vier keer het Oegstgeesterkanaal overgezwommen worden. Een hele opgaaf, maar gelukkig waren daar de opbeurende klanken van pretband De Mexicano’s uit Voorhout.

Bij de finish spoot de brandweer uit Warmond de deelnemers schoon met een verkoelende waterstraal. De mudrun-deelnemers konden overigens bij deze tropische editie te allen tijde het parcours afsnijden: iedere deelnemer kreeg gegarandeerd een medaille en een bidon. 

“De maatregelen hebben gewerkt, en de deelnemers hebben genoten”, zeiden Rick en Rob achteraf. “Wij zijn onwijs blij dat we dit evenement voor jullie mochten organiseren. Bedankt voor jullie vertrouwen. Bij deze editie gold letterlijk: ‘Iedereen is een winnaar.’”

Uit de krant

Uit de krant