
Open dag Scouting Sagara Satrya's op 6 juni
Scouting n Op 6 juni opent Scouting Sagara Satrya's haar deuren voor iedereen die kennis wil maken met de scouting. Tijdens deze open dag kunnen belangstellenden niet alleen sfeer proeven, maar ook meedoen met een van de opkomsten en ontdekken wat scouting zo bijzonder maakt. Iedereen is welkom.
De kleinste avonturiers van vijf tot zeven jaar kunnen tussen 10.30 en 12.30 aansluiten bij de Bevers voor een ochtend vol spelletjes, knutselactiviteiten en gezelligheid.
De Welpen (zeven tot elf jaar) kunnen kiezen tussen de ochtend- (10.30 tot 12.30) en middaggroep (13.30 tot 15.30), of gezellig langskomen bij allebei. Activiteiten in het bos, avonturen beleven, kamperen en kennis maken met scouting-technieken staan centraal tijdens de opkomsten.
Leren zeilen in een gezellige groep? Kom dan meedoen bij de Junioren (elf tot dertien jaar) en Zeeverkenners (dertien tot zestien jaar). Elke zaterdag in de zomer vertrekken ze richting de Kaag en in de winter leren ze de boot onderhouden. Tijd: van 13.00 tot 17.00.
De Scouts (elf tot vijftien jaar) doen hun activiteiten in de natuur. Samenwerken, kamperen, uitdagende scouting-technieken en vooral veel gezelligheid staan elke week weer op het programma. Tijd: van 14.00 tot 16.00.
De Explorers is de ‘jongeren’ groep (vijftien tot achttien jaar). Elke zaterdagavond van 17.00 tot 19.00 komen zij samen om hun eigen activiteiten te organiseren.
Ook iedereen van achttien jaar of ouder met interesse in scouting is welkom om langs te komen gedurende de dag. Of iemand nu wil helpen gave opkomsten te maken voor de kinderen of een ondersteunende rol wil vervullen. Er is voor iedereen wel een plek.
Locatie: Mariahoevelaan 2B
Regen, modder en driehonderd blije kinderen: Mieniekamp FC Oegstgeest opnieuw een groot succes
Voetbal n Terwijl de regen de afgelopen dagen onafgebroken neersloeg op Sportpark De Voscuyl, maakten ruim driehonderd kinderen en zo’n zeventig vrijwilligers van modder, nattigheid en slaaptekort opnieuw een onvergetelijk feest.
Het jaarlijkse Mieniekamp van FC Oegstgeest, bedoeld voor de jongste jeugd van de club – van de Ukkies en Onder zeven tot en met Onder twaalf – groeide opnieuw uit tot een klein dorp van tenten, natte voetbalschoenen, slaapzakken, springkussens, pannenkoeken en veel te weinig slaap.
Twee dagen lang sliepen honderden kinderen op het sportpark in tenten, aten gezamenlijk op de club en speelden van ’s morgens vroeg tot laat in de avond spelletjes, sportactiviteiten en waterpret. Dit jaar trotseerden kinderen en vrijwilligers met bewonderenswaardige energie de regen en stevige weersomstandigheden.
Het Mieniekamp is al jaren voor veel kinderen hun eerste echte herinnering aan het verenigingsleven van FC Oegstgeest.
Bijzonder dit jaar was ook het afscheid van Jaap van Pampus, jarenlang samen met zijn team in de rode shirtjes, het kloppend hart en de drijvende kracht achter het Mieniekamp. Generaties kinderen groeiden op met zijn onverwoestbare inzet. FC Oegstgeest en honderden kinderen dragen herinneringen mee waar Jaap jarenlang de architect van was.
Zoals ieder jaar speelde ook de enorme groep vrijwilligers een cruciale rol. Van nachtwachten tot zwembadvervoer, van spelbegeleiding tot kantinediensten en van tenten opbouwen tot honderden pannenkoeken bakken: het kamp draait volledig op mensen die belangeloos hun tijd geven. Vrijdagavond werd traditioneel afgesloten met een grote barbecue, verzorgd door de vaste groep BBQ Opa’s die inmiddels bijna net zo legendarisch is als het kamp zelf.
Okidoo krijgt mooie gift van Interact
Gift n Op 18 mei had Okidoo een delegatie te gast van Interact. Interact is een groep leerlingen van het Rijnlands Lyceum uit Oegstgeest, die is opgericht om samen iets zinvols bij te dragen aan de samenleving. De groep wordt ondersteund door vertegenwoordigers van de Rotary uit Oegstgeest en Voorhout: Anneke Jansen en Joep Derksen.
Thijmen van Interact vertelt over de actie: “Tijdens de oudergesprekken hebben wij een actie georganiseerd waarbij we koffie, thee en zelfgemaakte koekjes verkochten. De opbrengst hiervan is bestemd voor een goed doel vlakbij: Okidoo uit onze eigen woonplaats.''
Stichting Okidoo wil kinderen gelijke kansen geven en biedt kinderen uit Oegstgeest tijdens wekelijkse bijeenkomsten een programma met activiteiten op het gebied van natuur, sport en spel en andere zaken die hun ontwikkeling ondersteunen.
De match tussen de jongeren van Interact en de kinderen van Okidoo krijgt mogelijk een vervolg. Hierover wordt nog gesproken.
De opbrengst van de goede doelen actie wordt door Okidoo gebruikt voor een dagje uit tijdens een vakantie.
