
Duin en Bollen Vierdaagse op schema
Wandelen n De organisatie van de Duin en Bollen Vierdaagse (die van 12 tot en met 15 oktober plaatsvindt) ligt op schema.
Tjeerd Scheffer: “De routes zijn uitgestippeld (meer dan 200 kilometer bij elkaar). De chillplekken zijn bepaald en de partners zijn benaderd. De tenten, finishpoort en geluidsapparatuur zijn besteld en de EHBO-verenigingen zijn in voorbereiding”, zegt Scheffer, “de medailles en pins zijn ontworpen en besteld en, wat heel positief is, steeds meer mensen melden zich aan om te helpen organiseren.”
De organisatie verwacht in de laatste maand veel aanmeldingen. Bijna alle afstanden (40, 30, 20 en 15 kilometer) leiden de wandelaars op dag vier door het landgoed Nieuw Leeuwenhorst in Noordwijkerhout. Meer informatie: https://db4daagse.nl/. Aanmelden als vrijwilliger kan via mok@db4daagse.nl.
Naturalis zet zeldzame oehoe op
meekijken n Een exemplaar van een van de grootste uilen ter wereld, een oehoe, wordt vrijdag onderzocht en opgezet in Naturalis. Bezoekers van het museum in Leiden kunnen live meekijken in de museumzaal LiveScience. Het is het eerste exemplaar in ruim twaalf jaar tijd die aan de wetenschappelijke collectie van Naturalis toegevoegd wordt.
Handgemaakte out of Africa-sieraden
Sieraden n De Wereldwinkel heeft een sieradencollectie van Kazuri. Deze collectie bestaat uit handgemaakte en handbeschilderde sieraden van keramiek uit Kenia, Oost-Afrika. De kralen worden gemaakt van klei uit het gebied rondom Mount Kenya.
Inmiddels zijn meer dan 350 lokale vrouwen in dienst bij Kazuri om elk steentje met de hand te vormen en ze te verwerken tot unieke juwelen. De werkplaats is gelegen op een gedeelte van de farm van Karen von Blixen, bekend van de film ‘Out of Africa'. Als drager ondersteunt men dit principe van eerlijke handel en helpt men de vrouwen van Kazuri en hun gezinnen aan een hoop voor de toekomst. Wereldwinkel Oegstgeest, Lange Voort 2j, 071-523 7600. www.wereldwinkeloegstgeest.nl.