
Geïntrigeerd kijken jonge bezoekers naar de bijen. |
(Foto: Willemien Timmers)Zicht op het bijzondere bijenleven
Imkervereniging Oegstgeest liet zich op zondag 10 juli van zijn beste kant zien op Landgoed Oud Poelgeest.
Veel bezoekers, al dan niet op weg naar ‘Kunst en culinair onder de bomen’ kwamen langs de gezellig ingerichte stand en lieten zich informeren over alles wat de vereniging in Oegstgeest doet. Ook konden zij zien wat een mooie en smakelijke hobby imkeren is. Passanten konden zelf kaarsen maken van was en kinderen mochten een echt imkerpak aantrekken. Veel Oegstgeestenaren gingen naar huis met een potje overheerlijke voorjaarshoning.
Natuurlijk konden ook de bijenkasten bezocht worden, waar jong en oud uitleg kreeg over het bijzondere leven van de bijen. Ook jonge kinderen bekeken zonder terughoudenheid de kasten die in een hoek van het landgoed staan. Vooral de bijenkast met glazen deksel was bijzonder, en leverde veel vragen op, die door de imkers met het grootste geduld beantwoord werden.
Imkervereniging Oegstgeest heeft twee grote standplaatsen: een op Landgoed Oud Poelgeest en de ander op Landgoed Rijnweyde in Nieuw-Rhijngeest. Imkers dragen zorg voor hun omgeving door het planten van struiken en het zaaien van bloemen die de insecten van voedsel voorzien. Een diversiteit aan beplanting is van levensbelang voor insecten en voor de mens. Zonder bijen geen voedsel.
-
Grote vernieuwingen in biljartcentrum Oegstgeest
10:17
-
1 dag geleden
-
2 dagen geleden
-
3 dagen geleden
66
-
Open Monumentendagen 2022: ‘Duurzaamheid duurt het langst’
3 dagen geleden
-
24/7 papier inleveren bij FC Oegstgeest
3 dagen geleden
-
3 dagen geleden
-
7 dagen geleden
-
Plezier beleven aan kunst
8 dagen geleden
-
1 aug, 08:57
-
Omwonenden nemen kijkje bij noodopvanglocatie vluchtelingen
1 aug, 08:55
-
Inloopavond Hospice De Mare
1 aug, 07:16
-
Protestvlaggen en spandoeken worden verwijderd in Zuid-Holland
1 aug, 07:16
2
-
31 jul, 17:52
-
30 jul, 16:11
-
Nieuw ontwerp horecapaviljoen neemt zorgen niet weg
29 jul, 17:50
-
Kleurwedstrijd Hercules Rhijngeestus
28 jul, 18:00
-
Crisisnoodopvang in De Cuyl
26 jul, 21:55
-
Ondertekening voor aanleg warmteleiding Rijswijk-Leiden
25 jul, 23:00
-
Schrijvers bezoeken Rijnlandse boekhandel
25 jul, 12:14
-
23 jul, 12:00
-
Rondleiding door Park Matilo
23 jul, 11:56
-
21 jul, 22:41
-
21 jul, 08:48
Nieuwsoverzicht
-
Grote vernieuwingen in biljartcentrum Oegstgeest
10:17
-
Oegstgeest opnieuw in de top 10
1 dag geleden
-
Lisa Backer naar WJK-waterpolo
2 dagen geleden
-
Gerard en Lygia Streeder-Douglas zestig jaar getrouwd
3 dagen geleden
66
-
Open Monumentendagen 2022: ‘Duurzaamheid duurt het langst’
3 dagen geleden